Lusi

IMG_3030We wtorek przed południem odwieźliśmy na lotnisko naszą Przyjaciółkę, Justynę, pseudonim Lucynka. Lusi spędziła na misjach w Bolivii 7 lat. Przez cały ten czas pracowała w jednym, pięknym miejscu, w Bulo Bulo.

Misjonarze wraz ze świeckimi z Polski prowadzą tam od lat internat dla dziewczynek. Justyna zrobiła przez ten czas kawał dobrej roboty. Darzymy ją wielkim szacunkiem. Wiemy, że jest wspaniałym człowiekiem i z pewnością wiele można się od niej nauczyć.

 

Kochana Justynko-Lucynko!

Już tęsknimy!

Pozdrawiamy Cie serdecznie i przytulamy mocno!

Niech Pan Ci błogosławi, gdziekolwiek będziesz, zawsze!

 

Ekipa San Ramon i otros amigos z watachy! ;))

 

Małe a groźne ;@

IMG_3176

Taka oto młoda, jeszcze „świeża” żmijka pojawiła się wczoraj przed naszą kuchnią, posuwając się po trawie w stronę drzwi do centrum pastoralnego sióstr ;P Szybka fotka i już ją mamy! Podobno nawet mała potrafią być bardzo jadowite.

 

Plastikowo – kolorowo! :@

IMG_3168

Bo to właśnie pojawiło się sporo nowych gadżetów w naszym centro! Zaszaleliśmy nieco i zainwestowaliśmy w plastikowe pudełka. W nich właśnie schowaliśmy wszystkie nasze skarby i przybory do pracy: mazaki, puzle, plastelinę kredki, nożyczki, kolorowe papiery, itp.. Teraz nasze królestwo wygląda zupełnie inaczej, jet bardzij kolorowe i uporządkowane 😉

zernijcie na foto!

ps. jesli macie ciekawe pomysły co można zrobić z dziećmi fajnego, piszcie w komentarzach!

Czekamy!

🙂

 

IMG_3167 IMG_3169

Mała – wielka sprawa

IMG_3173

Dzień jak co dzień: siedzimy w centro, dzieciaki układają puzle (tutaj: rompe cabeza -tlum. Łamanie głowy 😉 inne rysują, malują.. Po jakimś czasie podchodzi do mnie dziewczynka i pokazuje swoją pracę. I oto, ku mojemu zdziwieniu, ukazały się słowa: „Wkładaj swoje śmieci do śmietnika”. Napis ten jest znany powszechnie w Bolivii (również w Kazachstanie). Nie wolno wrzucać do muszli klozetowej papieru toaletowego i innych śmieci, ponieważ muszla mogłaby się zapchać..

Dziewczynka sama wpadła na tej genialny pomysł, by tę ważną informację umieścić na drzwiach każdego z bano (toaleta). ..i mysle sobie jeszcze jak fajnie ze zatroszczyla się o to, by było w naszym centro dla dzieci czysto, kolorowo i przyjemnie 🙂

IMG_3174 z serduszkiem oczywiście damska..