Cudeńka małymi rączkami stworzone.. Coś z niczego.

Nasze dzieci z Centro w San Ramon w Boliwii ale także dzieci i ludzie z tego pieknego kraju wogole, są mistrzami z wykorzystywania produktów wtórnego użytku. Końcem każdego rku szkolnego czy przedszkolnego a nawet koncem kolejnego semetru odbywa się pokaz zrobilnych przez uczniow rzeczy.. Znależć tam można prawie wszystko, od ubrań uszytych z woreczków foliiowych po soczkach przez robiące wrażenie makiety domów i kościołów z zapałek czy patyczków do lodów, kończywszy na wymyśnych czinelach (japonkach) z.. właściwie prawie wszystkiego ;P

CO niesamowite te rzeczy faktycznie są wykorzystywane w codziennym życiu, w szkole, w kuchni, w pracy.. Nie raz te boliwijskie zdolności ratuja sytuacje..

Możliwe, że to życie zmusza ich do tych prób wykorzystywania do maximum tego co maja, a przecież mają tak neiwiele.. ale z pewnością porzebna jest do tego  też  niezwykła kreatywność, zreczne ręce i otwarte umysły..

Zobaczcie co robią dzieci na misji w San Ramon, w Boliwii, ot takie przedszkolaki np 😉

w galerii poniżej kilka fotek z wystawy przedszkolnej oraz kilka robótkowych drobiazgów naszych dzieci z Centro para los ninos.Spotykane są takze wszelkie ozdoby różnych uroczystości , także w kosciele, świąt panstwowych, wszelakich pojemników do prechowywania absolutnie wszystkiego! lampionów itp..

Saludos!!

 

  

a tutaj nasza- mała wystawka prac ręcznie robionych przez dzieciaki z naszego Centro para los ninos 😉 :

i inne: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *