Bolivia nos espera! :@ /Bolivia nas oczekuje! :@

Krzyże, różańce misyjne i obrazki z błogosławionymi męczennikami z Pariacoto otrzymały trzy wolontariuszki z diecezji bielsko- żywieckiej podczas specjalnego obrzędu posłania w kościele św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Za kilka dni Sara Brejza, Magda Sitarz i Agata Kamińska, każda z nich z pokaźnym już doświadczeniem misyjnym, wyruszą do San Ramon w Boliwii, by pracować tam dziećmi i młodzieżą w świetlicy przy parafii prowadzonej przez polskiego księdza.

Mszy św. w bielskim kościele na os. Polskich Skrzydeł przewodniczył moderator diecezjalny oazy na Podbeskidziu, ks. Ryszard Piętka. Obecność tego kapłana nie była przypadkowa, bo wolontariuszki były w przeszłości związane z formacją Ruchu „Światło-Życie”. Duchowny zachęcił obecne na liturgii dzieci, by zadawały pytania o to, jak wygląda życie misyjne w dalekim kraju. Najmłodsi obiecali, że będą się modlić za wolontariuszki i prześlą im już niedługo specjalne życzenia bożonarodzeniowe.

Obrzędu posłania dokonał w imieniu bp. Romana Pindla dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji bielsko-żywieckiej ks. Janusz Talik.

„To ważny dzień dla diecezji, a szczególnie dla referatu ds. misji. Wierzymy, że gdy powrócą, podzielą się swym doświadczeniem z nami i wzbogacą nasz Kościół lokalny” – dodał.

wiecej tutaj: http://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/diecezja-posyla-wolontariuszki-na-misje-do-boliwii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *